Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Babišovo Béčko: Robejšek?

12. 06. 2017 13:17:53
Záplava tři čtvrtě stránkových inzerátů strany Realisté, která se na nás valí z tiskovin Babišova mediálního koncernu Mafra, logicky přináší otázku“kde na to ten Robejšek bere?“

Logicky následuje vysvětlení, Robejšek má zřejmě u Babiše nějakou výhodnou cenu. To vede k podezření, že je strana Realisté jen jakýmsi„béčkem“ hnutí ANO, které začalo v předvolebních průzkumech povážlivě ztrácet.

Podezření podpírá i to, že program Realistů se až povážlivě podobá programu (neprogramu) hnutí ANO. Zveřejněný program působí velmi rozporuplně. I tím, že připouštějí koalici s hnutím ANO, se kterým mají po formální stránce hodně společného, a zároveň chtějí vyvolat referendum o EET. Je směsicí jednoduchého populismu a vykrádání programu tradičních stran, vůči kterým se ambiciózní Petr Robejšek, podobně jako Andrej Babiš, vymezuje. Zatím však působí ještě nesystémověji než hnutí ANO a jejich předchůdce Věci veřejné. S těmi jsou propojeni i personálně v osobě tajemníka Michala Moroze, bývalého poradce Víta Bárty a náměstka ministra vnitra Johna..

Nad jeho životopisem, který je na stránkách Realistů, by se člověk málem rozplýval. Jenomže, jak už to bývá,to skutečné je skryto pod povrchem.

Bohužel se tam nepíše, že Moroz pochází ze staré, osvědčené estébácké rodiny. Dědeček Ivan Moroz byl vysokým důstojníkem StB s krycím jménem ZUNT, otec Ivan Moroz, absolvent moskevské zpravodajské školy, měl krycí jméno ROOS. Dnes podniká především v zemích bývalého Sovětského svazu.

V životopisu Michala Moroze se píše, že prý podnikal a řídil rodinnou konzultační firmu zaměřenou na bezpečnostní analýzy, personální bezpečnost a vyšetřování podvodů a interní kriminality. Ve skutečnosti získal Michal Moroz od svého otce ve Švýcarsku detektivní agenturu, která prošla řadou přejmenování a výměnou vlastníků, firmu Moroz & Partners.

V době svého náměstkování na vnitru ji prodal francouzskému státnímu příslušníkovi Davidu Billouzovi, údajně za 27 milionů Kč. Firma se přejmenovala na OCVIRIS Consulting Central Europe a vrátila se zpět do Švýcarska. Ve firmě nadále zůstala matka Michala Moroze v pozici druhého jednatele, což vyvolává podezření, že prodej byl pouze fiktivní a mohl sloužit k případné legalizaci tzv. špinavých peněz, které mohl být plánovány pro pozdější použití v politickém životě Michala Moroze. Po prodeji firma svou činnost pozastavila. Je tedy zřejmé, že cena prodeje byla pouze zástěrkou pro vysoký převod, neboť nemá žádnou logiku kupovat firmu, která dnem koupě pozastaví veškeré své aktivity.

Po volbách v červnu 2010 začala koaliční vyjednávání ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Moroze chtěl John jako náměstka na ministerstvu vnitra, které měl šéfovat. Dokonce vyhrožoval Nečasovi odchodem Věcí veřejných z vlády, když se Nečas zdráhal Moroze jmenovat. Buď vláda nebo Moroz, říkal tehdy John.

Nečas nakonec ustoupil a Moroz se stal náměstkem Radka Johna. Jenomže pak se ukázalo, že s Morozem je spojena řada podivných okolností.

První z nich byla skutečnost, že Radek John dlouho mlžil, kdo vlastně Moroze do funkce prvního náměstka ministra vnitra navrhl. Nejdříve tvrdil, že ho nominovala TOP 09, po té, co to Topka popřela a řekla, že si Moroze přivedl John sám, sdělil John nakonec, že Moroz je nestranický nominant. Prostě odborník.

Druhou podezřelou skutečností bylo to, že Radek John jmenoval do druhé nejvyšší ministerské funkce člověka, který byl bezprostředně spjatý s Bártovou agenturou ABL. Vzbudilo to podezření, že místo Johna bude ve skutečnosti řídit ministerstvo vnitra sám Vít Bárta. To se nakonec skutečně potvrdilo, když se ministerské porady neodehrávaly v konferenčních místnostech ministerstva vnitra, ale v Bártově bytě na Kosárkově nábřeží. Bárta tak de fakto řídil dvě ministerstva najednou – dopravy a vnitra.

Další podivnou skutečností bylo, že Michal Moroz ve funkci prvního náměstka ministra vnitra neměl prověrku na nejvyšší stupeň utajení. John ujišťoval premiéra Nečase, že o ni zažádá a po delším váhání Moroz nakonec o tuto prověrku skutečně požádal. Jenomže ji nedostal!!! Naopak, podle některých bezpečnostních expertů byl Michal Moroz bezpečnostním rizikem. První náměstek ministra vnitra – bezpečnostní riziko?!?

Poté, co se provalil Bártův plán na„abelizaci“ státní správy a Bárta musel opustit svoji ministerskou židli, odvolal premiér Nečas z funkce i ministra vnitra Radka Johna. Bylo to chabé vítězství, náhradou za to musel Nečas zřídit Johnovi prapodivnou trafiku v podobě funkce místopředsedy vlády pro boj s korupcí. John dostal úřad a první s čím přišel, bylo, že chce za svého náměstka – Michala Moroze. Nebude-li jmenován, John končí.

Nečas se tentokrát rozhodl neustupovat, a John s velkým humbukem nabídnutou funkci nepřijal. Moroz byl přednější.

Dnes se Michal Moroz vynořil jako jeden z ideologů strany Realisté. A spolu s ním se znovu opakují stejné recepty z dob Víta Bárty a nyní Andreje Babiše. Jakoby všichni četli stejnou učebnici.

Ivan Bednář,ivanbednar.blog.idnes.cz

Autor: Ivan Bednář | pondělí 12.6.2017 13:17 | karma článku: 28.42 | přečteno: 1295x

Další články blogera

Ivan Bednář

Srp a Zeman patří k sobě

Srp a kladivo představují symbol, který používaly komunistické strany, státy a další organizace. Patrně nejznámější je použití tohoto symbolu spolu s rudou hvězdou na vlajce Sovětského svazu.

22.7.2017 v 12:12 | Karma článku: 18.31 | Přečteno: 235 | Diskuse

Ivan Bednář

Hnutí ANO a lišky

Ve starém vtipu hřímá z tribuny Adolf Hitler: „Kdo může za všechno na světě?“ Opodál stojící Roubíček špitne: „Cyklisti.“ Překvapený Hitler se ptá: „Proč cyklisti?“ „A proč Židi,“ opáčí Roubíček.

21.7.2017 v 13:57 | Karma článku: 22.70 | Přečteno: 652 | Diskuse

Ivan Bednář

Dobré ráno, Homo ONO

Vědci v Maroku našli fosilie člověka staré 300.000. Jako živočich je Člověk (Homo) tvor z čeledi hominidi, k němuž patří jediný současně žijící druh člověka – člověk moudrý (Homo sapiens) a jeho blízcí vyhynulí příbuzní.

16.7.2017 v 13:18 | Karma článku: 22.45 | Přečteno: 556 | Diskuse

Ivan Bednář

Strany se šikují, blázni se radují

Říkává se „sliby se slibují, blázni se radují.“ Dovolím si to opravit „strany se šikují, jen blázni se radují.“ Už jen měsíc zbývá, aby strany a hnutí podaly definitivní kandidátky pro podzimní volby.

14.7.2017 v 11:44 | Karma článku: 18.67 | Přečteno: 342 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 19.50 | Přečteno: 203 | Diskuse

Jan Ziegler

Izraelci opět obětí palestinského fanatika

Tři Židy – neozbrojené civilisty - ubodal islamistický radikál na západním břehu Jordánu. Mezi nimi byl i sedmdesátiletý muž a mladší žena. Tento sprostý a zákeřný čin je neomluvitelný. Takové vraždy jen vyhrocují napětí.

22.7.2017 v 15:08 | Karma článku: 31.97 | Přečteno: 595 | Diskuse

Vladimír Hrubeš

Muž, který se vždy mýlí

Možná jste ve veřejném prostoru zaznamenali texty a články pana Jiřího Pehe. Vyjadřuje se v podstatě k veškerému politickému dění jak k českým, evropským politickým událostem tak i k otázkám mezinárodního a globálního charakteru.

22.7.2017 v 12:34 | Karma článku: 38.08 | Přečteno: 1124 |

Jan Dvořák

Českým hochům v Pobaltí přeju dobrou mušku při odstrašujících střelbách, vzkazuje veterán

Ministr Stropnický se v rámci každopátečního Dne otevřených dveří setkal s jedním z občanů, jemuž idea společné obrany hodnot NATO je bytostně blízká, a proto choutkám narušitelů hranic aliance chce osobně dát pádnou výstrahu.

22.7.2017 v 12:23 | Karma článku: 19.89 | Přečteno: 615 | Diskuse
Počet článků 430 Celková karma 27.30 Průměrná čtenost 1242

Komentáře současného dění. Veřejný kurýr na http://www.publicumcommodum.cz/index.php/verejny-kuryr-obcasny-tydenikNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.